کتاب آموزش گام به گام مدلسازی سازه های بتنی در نرم افزار تکلا Tekla Structures 2016 (به روش انجام پروژه)

کتاب آموزش گام به گام مدلسازی سازه های بتنی در نرم افزار تکلا Tekla Structures 2016 (به روش انجام پروژه)

ریال270,000
کد محصول : Tekla-Con-Book

کتاب آموزش گام به گام مدلسازی سازه های بتنی در نرم افزار تکلا Tekla Structures 2016 (به روش انجام پروژه )

مولف: مهندس محسن قهاری

ناشر: عمارت

مولف: محسن قهاری

نوبت چاپ: اول

سال چاپ: ۱۳۹۶

تیراژ: ۱۱۰۰

شابک: ۹۷۸۶۰۰۸۱۲۸۴۹۶

تعداد صفحات: ۲۱۴

زبان کتاب: فارسی

 

مقدمه کتاب:

یکی از امکانات بسیار خوب نرم‌افزار Tekla Structures مدلسازی بتنی و در پی آن آرماتورگذاری است که این امکان در ورژن ۲۰۱۶ بسیار پیشرفته‌تر از نسخه‌های قبلی آن است و طبیعتا هم مدلسازی را سهل‌تر و سرعت آن را دوچندان کرده است. پس از دو کتاب بسیار موفق با نام «آموزش گام به گام نرم‌افزار Tekla Structures به روش انجام پروژه» برای مدلسازی فلزی در نسخه‌های ۱۶ الی ۲۰، و تنها کتاب «آموزش گام به گام نرم‌افزار Tekla Structures 2016 به روش انجام پروژه» برای مدلسازی فلزی، به دلیل درخواست‌های بسیار زیاد کاربران که تمایل داشتند بجز موارد فلزی با مدلسازی بتنی نیز آشنا شوند، کتاب پیش رو در جدیدترین نسخه Tekla Structures 2016 را برای مدلسازی بتنی که تهیه آن یک سال به طول انجامید، برای علاقه‌مندان آماده کردم.

این کتاب به دو دلیل برای کاربران جدید و قدیم جالب و مفید خواهد بود:

۱. برای کاربران قدیمی، آشنایی با نسخه جدید و مطالعه موضوعی و فصل‌بندی شده برای جانمایی فرامین و صرفا آموزش مدلسازی بتنی

۲. برای کاربران جدید، آشنایی با نسخه جدید بدون هیچ نگرانی از تغییرات گذشته، چرا که برای اولین بار می‌خوهند مدلسازی بتنی را فراگیرند.

طبق روند کتاب‌های گذشته، برای اینکه کاربران عزیز بخوبی با چگونگی تهیه مدل بتنی آشنا شوند در ابتدا مجموعه‌ای از یک سازه بتنی با جزییات را قرار دادم تا به مرور، هم با نحوه مدل کردن آن آشنا شده و هم من و شما به یک نتیجه مشترک برسیم. این روند باعث خواهد شد کاربران مبتدی به صورت گام به گام با نرم‌افزار آشنا شوند و سطح آموزش از این طریق بالا رود.

لازم است بدانید کتاب با زبانی ساده و با توجه به نیازمندی‌های کاربر حین کار تهیه شده است. لذا هر جا لازم شده که کاربر نیاز دارد درباره موضوعی بداند همانجا مختصرا یا مفصلا موضوعات مورد نیاز مطرح شده است. بنابراین توصیه می‌شود برای یادگیری بیشتر باید تمرینات کتاب را حتما انجام داده و گام به گام پیش رفت. نکته دیگر اینکه در این کتاب فقط به آموزش مدلسازی المان‌های بتنی پرداخته می‌شود و مواردی مانند ساخت المان‌های فلزی و طراحی بررسی نخواهد شد.

در ابتدای کتاب با قرار دادن سری کاملی از نقشه‌های طراحی یک سازه بتنی، آن را مدل می‌کنیم و همه مراحلی را که به تهیه نقشه‌های کارگاهی می‌انجامد را روی این سازه بررسی خواهیم کرد. به دلیل اینکه قرار دادن یک sketch یا کروکی در کتاب چندان مناسب به نظر نمی‌رسید، سری کاملی از نقشه‌های ترسیم‌شده توسط نرم‌افزار AutoCAD در کتاب قرار داده شد که باعث بالا رفتن کیفیت کتاب و آشنایی با نقشه‌های طراحی نیز برای کاربران خواهد شد.

خلاصه موارد مطرح شده در کتاب:

 

  • جدیدترین نسخه نرم‌افزار بعد از تحول برنامه در سال ۲۰۱۶
  • آموزش مدلسازی سازه بتنی همراه با نمونه نقشه‌های ارائه شده
  • ساخت و آشنایی با اتصالات
  • شماره‌گذاری، حذف و طراحی شماره‌گذاری
  • تهیه انواع گزارش از سازه بتنی

 

توصیه شده توسط تیم آموزشی راهکارهای هوشمند BIM ایران


 

 

 

ممکن است شما به این کالاها علاقمند هم باشید.

تماس با ما

راه های ارتباطی با گروه Iran Intelligent BIM solutions

با ما در تماس باشید